Zelený Slon a Bio-D

Zelený Slon a Bio-D

Predstavujeme firmu Bio-D

Bio-D je firma šetrná k životnému prostrediu, eticky korektná, produkujúca hypoalergénne čistiace prostriedky. Sídli v meste Hull na severe Anglicka. Spomíname ich pôsobisko práve preto, lebo Vám chceme ukázať ako sa firma Bio-D snaží o rozvoj ekologických produktov v meste Hull a jeho okolí.
Ich filozofia, politika a ochrana životného prostredia boli najhlavnejšími faktormi, prečo sme si zvolili práve firmu Bio-D a ceníme si na druhej strane, že nám umožnili byť exkluzívnymi predajcami ich výrobkov pre slovenský trh.
E-shopom Zelený slon by sme chceli propagovať výrobky Bio-D po celom Slovensku a priblížiť ich všetkým ľuďom, ktorým nie je lahostajné životné prostredie vôkol nich.
Firma Bio-D prestala od roku 1988 používať všetky suroviny, ktoré sú geneticky upravované alebo sú na živočíšnej báze, pričom sú získavané z obnoviteľných zdrojov. Od roku 2011 prichádza nový manažment, ktorý sa začína aktívnejšie venovať rozvoju firmy a rozširovať svoj sortiment. Výsledky sa dostavujú rýchlo a Bio-D získava ocenenia v Anglicku:
1. Green Apple Award
2. Ethical Consumer Award
3. Best Green Business, Bridlington and Worlds Award
Ako sme už sme spomenuli Bio-D začína usilovnejšie propagovať ekologický štýl nielen svojimi výrobkami, ale aj aktivitami, ktoré majú pomôcť mestu, či už je to kontrakt s mestskou radou, aby boli ich výrobky zaradené do mestského katalógu výrobkov pre všetky inštitúcie, alebo snaha dostať ekologicky nezávadné produkty do upratovaích firiem, zúčastňovanie na charitatívnych akciách, zapojenie sa do projektu vo Walese v dedinke Llanddewi Brefi, kde budú podporovať používanie produktov Bio-D a následné skúmanie odpadových vôd v okolí a rôznych iných aktivít.
Tak ako firma Bio-D tak aj my v e-shope Zelený Slon nechceme len predávať naše produkty, ale taktiež sa postupom času venovať rôznym aktivitám spojenými s ochranou životného prostredia. Prostredníctvm našej facebookovej stránky Vás budeme informovať o novinkách a zaujímavostiach z oblasti zdravého životného štýlu a ekológie, o akciových produktoch a ich rozličnom využití. Do budúcna plánujeme rozšíriť náš sortiment aj o eko kozmetiku s rovnakými vlastnosťami ako výrobky Bio-D.
Tešíme sa, že môžme aj my začať pomáhať k zlepšeniu životného prostredia.

Chemické zložky, ktoré nepoužívame pri výrobe:

Na základe dobre zdokumentovaných zistení z Kanady, USA,  Belgicka, Škandinávie a ďalšých štátov západnej Európy, nepoužívame žiadne z nižšie uvedených zložiek.

Fosfáty - používané ako zmäkčovače a na zlepšenie čistenia, môžu stimulovať nadmerný rast rias vo vodných recipientoch.Tieto riasy často rastú v takom hojnom počte,že vode sa nedostáva dostatok kyslíka,ktoré spôsobuje hynutie rýb a rastlinného života.Táto choroba je známa ako eutrofizácia a existuje v jazere Erie, Severnej Amerike. Jazero Erie je prakticky zbavené morského života.

E.D.T.A. (Etyléndiamíntetraoctová kyselina)-Táto kyselina je niekedy používaná ako náhrada alebo prísada fosfátov.Je to maskovacia látka, ktorá priťahuje  ťažké kovy, ako je olovo a ortuť,ktoré sú obe známe karcinogénnymi vlastnosťami.Tieto ťažké kovy môžu nakoniec nájsť cestu späť do zásob vody a je veľmi ťažké ich úplne odstrániť.

Enzýmy - Enzýmy sú prítomné vo všetkých živých organizmoch.Môžu spôsobiť vážne podráždenie kože a astmatické záchvaty.Vo výrobnom procese, enzýmy môžu byť geneticky upravované a sú známe,tým že spôsobujú pľúcne krvácanie.

Optické zosvetlovače - Používajú sa v prácích produktoch, čím sa získava ilúzia "bielosti",pripútavajú sa k tkanine, aby odrážali "Biele svetlo".Oblečenie sa iba javí čistejšie.Optické zosvetlovače sú veľmi ťažko biologicky rozložiteľné a môžu spôsobiť vážne podráždenie kože.Môžu tiež spôsobiť mutácie mikroorganizmov vo vodných recipientoch.

Chlórové bielidlá - Tie sú obsiahnuté v bežných čistiacich prostriedkoch na toalety, dezinfektantoch, detských púdroch, pracých práškoch a umývacých prípravkoch.Pri rozdelení týchto typov bielidiel vzniknú karcinogénne, toxické látky, ktoré sú podobné zakázaným pesticídom DDT.

Prísady vyrobené z ropy -  vačšina tradičných čistiacich prostriedkov obsahuje prísady vyrobené z ropy a detergentov.Tieto sa často rozkladajú neúplne a obsahujú toxické nečistoty, ktoré sú veľmi dráždivé, spôsobujú alergickú reakciu a môžu ohroziť život rastlín a živočíchov. Okrem vyššie uvedených zložiek, tieto zložky sa nachádzajú vo väčšine bežných alebo značkovejších mydlách, hygienických potrebách a kozmetike.

Chemické zmäkčovadlá - Pridávané do mydiel, aby boli poddajnejšie a ľahšie sa strojovo formovali.

Formaldehyd - Tradične sa používa na uchovávanie mŕtvol, formaldehyd sa používa na predĺženie životnosti viacerých tradičných produktov!

Glycerín - Pokiaľ nie je výslovne uvedené, že je z rastlinného zdroja, glycerín sa získava z kafilérnych trupov mŕtvych zvierat.

Lanolín - Extrahuje sa zo spracovanej vlny či mŕtvych alebo živých zvierat.

Sodium Tallowate -Vyrobené z vody, hydroxidu sodného a kafilérneho tuku z mŕtvych zvierat.

Syntetické farbivá - Vytvárajú prípravky vizuálne príťažlivejšími.

Syntetické parfémy - náhrada prírodných olejov a esencií.

Oxid titaničitý - Farbivo, ktoré zvyšuje krytie produktov, aby vyzerali rovnomerne jasnejšie.Spôsobuje znečistenie vodných tokov.

Už nemusíte používať produkty, ktoré obsahujú tieto škodlivé prísady. Používajte výrobky Bio-D.

"Nemáte čo stratiť, ale Zem môže veľa získať."

Veríme,že je možné vyrábať a používať efektívne, prírodné a bezpečné čistiace výrobky, ktoré neničia Zem.
Naše biologicky rozložiteľné čistiace a pracie výrobky sú eticky vyhovujúce, bezpečné na používanie a majú minimálny dopad na životné prostredie.
Zaviazali sme sa k tomu, že budeme používať iba prísady, ktoré sú prírodne derivované a sú najlepšie a najbezpečnejšie pre nás všetkých a našu budúcnosť.
Všetky produkty sú vyrobené vo Veľkej Británií a nie sú testované na zvieratách...

Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop